Gitmek İstersin

download

Merhaba, bugün gidenlerden ve gitmek isteyenlerden, bahsedeceğim.Herkesin bazı anlarda istediği şeydir bu eylem. Bazen cesaret edemediğimiz , bazen olduğumuz yere esaret edebildiğimiz. Uzun veya kısa fark etmeksizin , nereye, kime,kimle,nasıl sorularını sormadan yola koyulma isteği..Yanında küçük bir çanta; içinde en sevdiğin  birkaç eşya,belki en çok giydiğin kıyafet ve belki o an fonda delice bağırıp söyleyeceğin şarkı için bir kulaklık yeterdi.

Sen kaç kere gitmek istedin düşündün mü ? peki kaç kere gidebildin ? ya senden kaç kere gitti sevdiklerin ? umuyorum ki sen daha çok gitmiş olmalısın senden gidenlerden. 

Hayatının her anında seni yalnız bırakmayacak bir iş,bir düşünce bu. Bir nevi yaşam tarzı oldu bu. Ülkeden insanlar mı gidiyor çok  bunaldıkları için, sevenler mi gidiyor birbirlerinden sıkıldıkları için? sahi sevenler demişken ,seven gider mi ? ne için gelir, ne için gider ? yalnız kalmanı göze alarak mı gelmişti?sen kapını bilerek mi açtın yalnızlığa ? yoksa sen kendinden mi gittin farkında olmadan ? duyguların,acıların,haykırışların,seni hangi yola sürükledi ?bakıyorum da kendinden gitmişsin,artık sen değilsin.          

Sen ne için değiştin, kim için nelerden gittin  ve neler gitti senden ? hiç gitmem diyenlere kaç kere inandın ? aynı hatayı bile bile kaç kere tekrarladın ? düşünmedin bunları,sormadın bu soruları kendine çünkü gitmeyi daha kolay buldun. Sonunda ne oldu ? 

Gittiğin yolun yarısından geri döndün mü ? çareyi buldun mu gittiğin o yer ve yarlarda ? Demiştim ya herkesin bazı bazı istediği bir eylemdir bu diye ; gitmek gerekir bazen, bazende kalanlarla savaşmayı bilmek. Buda böyle bir karmaşık eylemdir işte…

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: